Rabıta Parke Nedir?

Çeşitli olarak bulunan parkelerin arasında en çok kendini gösteren bir diğer parkede ahşap rabıta parkedir. Ahşap rabıta parke, bir çok özelliği ve yararlı yönü ile bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir ve sizlere her türlü alanda güzel bir görüntü imkanı sunabilmektedir.

Ayrıca sağlık bakımından bakıldığında rabıta parkenin zemin döşeme konusunda en çok tercih edilen parkelerin arasında yer aldığı görülmektedir. Ayrıca rabıta parke, dayanıklı ve uzun ömürlü bir parke çeşididir. rabıta parkenin tercih edilmesinde ki bir diğer önemli özellik ise, ısı ve ses konusunda size iyi bir izalosyon imkanı sunmuş olmasıdır. Eğer bulunduğunuz ortamda aşırı derecede ısı değişikliği ve ses konusunda fazlası ile sorun var ise rabıta parke modelleri tam olarak size göre bir seçim olacaktır. Ayrıca masif parke üretimi esnasında genel olarak sert, dayanıklı ve uzun ömürlü ağaçlar kullanıldığı için size uzun ömürlü bir döşeme imkanı sunmaktadır. Yani, rabıta parke döşediğiniz takdirde uzun süre bu parkeleri rahat bir biçimde kullanabilirsiniz ve bu parkeler fazlası ile sağlıklıdır. Ayrıca bütünüyle masif bir parke olması nedeni ile fazlası ile sistre payı bulunmaktadır bu çeşitte ki bu durumda size parkelerinizi uzun yıllar sonra da ilk gün ki gibi kullanma imkanı sunmaktadır ve sizi masraftan kurtarmış olur. Ayrıca sistre payı sayesinde uzunca yıllar sağlıklı yapısından da herhangi bir kayba uğramaz. Masif parkeyi tercih ederek kullanabileceğiniz başlıca alanlar ise şunlardır; konutlar, villalar, restorantlar, oteller, alışveriş merkezleri ve iş yerleri… Bu tür alanların hepsinde ya da çeşitli farklı mekanlarınızda Masif parke kullanabilir ve şık bir görüntü sunabilirsiniz. Ayrıca genel olarak masif parkeler ücret konusunda da fazla pahalı değildir. Özellikle fabrika çıkışlı olarak direk fabrikadan masif parke alır iseniz daha yararlı bir alışveriş yapmış olabilirsiniz.

Rabıta Parkenin Özellikleri

Rabıta parkenin genel olarak özelliklerinden bahsedecek olur isek; ses ve ısı yalıtımı sağlar, doğaldır, çevre dostudur ve çevreye zarar vermez, sağlıklıdır, estetik bir görünüme sahiptir, ekonomiktir, uzun ömürlü olarak kullanabilirsiniz, butiktir, dayanıklıdır ve en önemlisi sıcağı tuttuğu için sıcaktır.

Üst katman(cila tabakası)
Kâğıt tabaka
HDF tabakası
Denge kâğıdı
HDF dediğimiz kısım kimyasallar la karıştırılıp yüksek basınç ve ısı altında preslenmiş odun talaşı dır. İşte laminat budur. Bunun yanında güzel görüntüsü, sertliği ve fiyatı laminat ı son derece cazip hale getirmektedir. Eskiyen veya aşınan bölümlerinin yeniden cilalamak gibi bir özelliği yoktur

Ayrıca üretici firmalar tarafından 5 ila 20 yıl arası garantilerle satılmaktadır. Ancak paketlerden çıkan garanti şartlarını iyice okumanızda yarar vardır.

Lamineye gelince;

Üst katman optimum 4 mm ağaç
Orta katman 8 mm ağaç
Alt katman 2 mm ağaç
Anlaşılacağı gibi lamine parke %100 organik bir malzeme olan AĞAÇ tan üretilmektedir.
İmalat esnasında kullanılan ağaçlar kurutma ve iklimleme tabir edilen işlemlerden geçtikten sonra birbirlerine 90 derece dik gelecek şekilde(suyuna ve sokara sına) preslenirler.

Bu işlem ağaçların rutubet aldığı takdirde çalışma riskini minimuma indirir. Üzerindeki 4 mm ahşap tabaka dan dolayı defalarca sistire ile yenilenebilir. Bütün üretici firmalar tarafından malzeme imalat hatalarına karşı garantilidir

Kategoriler: Ürünler